Wypożyczalnia rowerów

"Pod Basztami"

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI ROWERÓW

PN 09:00-20:00 WT 09:00-20:00 ŚR 09:00-20:00 CZ 09:00-20:00 PT 09:00-20:00 SB 10:00-18:00 ND 10:00-18:00

 

Co zabrać na rower

Przed wyprawą rowerową  warto pomyśleć o zabraniu ze sobą kilku rzeczy, żeby np. nie zaskoczyła nas pogoda i możliwy brak sklepów w najbliższej okolicy. Oczywiście inaczej będziemy się przygotowywać do półgodzinnej przejażdżki, a inaczej do całodniowej jazdy. Poniższa lista pomoże sprawdzić, czy jesteście dobrze przygotowani do spokojnej, kilkugodzinnej wycieczki rowerowej. 

 

- Kurtka przeciwdeszczowa

- Wystarczający zapas wody- pamiętajmy, że latem łatwo się odwodnić, a zwiększony wysiłek spowodowany pedałowaniem oznacza, że będziemy potrzebować więcej płynów. 1,5 litra wody dziennie to zalecana ilość w zwykły dzień, w upał powinno to być więcej. Woda najlepiej gasi pragnienie i dba o nasz organizm, w przeciwieństwie np. do gęstych, słodkich soków, przesłodzonych napojów gazowanych. 

- Nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne- o przegrzanie organizmu przy słonecznej czy dusznej pogodzie nietrudno. Objawy przegrzania to m.in. ogólna słabość i brak energii, suche usta i nasilający się ból głowy. Nie ryzykujmy, bo skutki mogą być bardzo nieprzyjemne i wręcz niebezpieczne.

- Odpowiednie, wygodne ubranie, najlepiej z naturalnych, oddychających tkanin. Dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek nagłego ochłodzenia czy ocieplenia i wziąć zarówno koszulkę jak i bluzę oraz wygodne buty.

- Jeśli będziemy mieć odsłonięte ramiona, dekolt czy plecy, to pamiętajmy o kremie z filtrem UV. Szybkie przemieszczanie się na rowerze może być tu zwodnicze, bo wiatr na skórze odwraca uwagę od faktu, że słońce cały czas nas opala, a może już przypieka. Jeśli nie chcemy ujrzeć wieczorem w lustrze czerwonego raczka, nie zapominajmy o kremie.

- Mapa terenu, po którym będziemy się poruszać. Lokalna mapka jest dostępna w naszej wypożyczalni.

- Kanapki, owoce, coś słodkiego- z obecnością sklepów na trasie może być różnie, więc lepiej zabrać ze sobą coś do jedzenia. Nie pozwólmy, żeby burczenie w brzuchu zepsuło nam relaks!

 

 

  


         

Wypożyczalnia utworzona dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu pn.

"Utworzenie wypożyczalni rowerów zintegrowanej ze stroną internetową oraz organizacja rajdu rowerowego"

w ramach działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.